Alweer het laatste kastanjerecept van deze maand. Na een zoet, een soep, een bijgerecht en een bacalhau gerecht, bakken we er vandaag een lekker brood mee. Ideaal voor als je de komende kerstmaand eens wat anders wilt serveren tijdens de borrel. Ook dit recept is weer super makkelijk te maken en wederom met weinig ingrediënten. Ik hoop dat ik weer een beetje een idee heb gegeven van de veelzijdigheid van de kastanje. Nog niet overtuigd? Volgend jaar november volgen er meer lekkere recepten!
Note vooraf: dit is afhankelijk van het recept waarvoor je de kastanjes gaat gebruiken. Blanke kastanjes, zonder vliesje, gebruik je meestal voor zoete (na)gerechten en soepen waarin de kastanje het hoofdingrediënt is. Voor de meeste hartige gerechten hoef je dit vliesje niet te verwijderen, het is gewoon eetbaar.
Wil je de vrijdagse recepten elke week in je mailbox ontvangen? Schrijf je dan in voor de nieuwsbrief. Wil je een recept printen? Klik dan simpelweg op de print knop boven het recept!
Bij het maken van de pompoensoep met kastanjes, uit het vorige recept, zag ik dat het kookvocht van de kastanjes erg bruin was gekleurd door de stoffen uit de bast van de kastanjes. Uit andere bronnen, als van “kleuren met natuurlijke materialen”, las ik dat je kastanjes kon koken en met het kookvocht textiel kon verven. Nu is mijn vraag: kan ik dat bruine kookvocht wel gebruiken voor het brood? Of is dit een manier om “bruin brood” te maken?
Ja hoor, dat is geen enkel probleem! Het gaat meer om de smaak dan om de kleur.