Afgelopen zomer maakte ik kennis met deze leuke koekjes in Centro de Portugal. Alleen die naam al (een soort liefdes kusjes)! Het zijn geen knapperige koekjes zoals we hier gewend zijn, maar een soort luchtige kussentjes. Het laagje bovenop zorgt voor de nodige ‘bite’. De hoofdbestanddelen zijn eieren en suiker, hoe kan het ook anders.
Beijinhos de Amor
Recept door Saudades de PortugalEenvoudig te maken met weinig ingrediënten, met een lichte citroensmaak en een verleidelijk uiterlijk. Leuk om te bakken voor je Valentijn!
18
porties30
minuten10
minuten40
minutenHoud het scherm ingeschakeld tijdens het koken
Ingrediënten
- voor de koekjes
275 gram bloem
300 gram suiker
3 eieren
15 eidooiers
1 theelepeltje droge gist
1 citroen (rasp)
snufje zout
- voor de topping
150 gram poedersuiker
1 eiwit
citroen (sap)
Bereiding
- Verwarm de oven voor op 200°C graden.
- Pak een beslagkom en meng hierin de hele eieren, de dooiers en de suiker. De volgende stap is een belangrijke! Klop minimaal 20 minuten (zonder te stoppen) tot je een heel zacht ‘deeg’ krijgt. Voeg dan de gist toe.
- Zeef de bloem en rasp je citroen. Voeg vervolgens beide toe aan het luchtige eimengsel en spatel het er voorzichtig doorheen (zodat je de lucht er niet uitklopt).
- Zet een bakplaat klaar en bedek deze met bakpapier. Vet het bakpapier lichtjes in (ja, echt). Schep nu met een lepel kleine porties deeg op je bakplaat. Zorg ervoor dat er voldoende ruimte tussen zit, leg ze dus niet te dicht op elkaar; ze zetten namelijk uit. Je wilt kleine kussentjes liefde, geen groot brok liefde.
- Bak de koekjes/cakejes in ongeveer vijf minuten op 200°C graden gaar.
- Zodra ze gaar zijn haal je de bakplaat uit de oven. Verwijder de koekjes onmiddellijk van de bakplaat met een spatel of ander handig keukengereedschap. Laat vervolgens rustig afkoelen op een afkoelrooster.
- Wanneer de koekjes liggen af te koelen heb je mooi de tijd om de topping te maken. Doe alle ingrediënten (voor de topping) in een kom en klop/mix dit tot je een samenhangend en licht doorschijnend mengsel hebt. Je wilt qua substantie een mengsel dat stevig blijft, zonder van een lepel te vallen.
- Zodra de koekjes volledig zijn afgekoeld kun je ze voorzichtig bedekken met een dun laagje van de topping. Je kunt voor het effect nog heel lichtjes streepjes trekken door er met je vingers overheen te gaan. Laat ze daarna rustig uitharden.

- Bom apetite!
Aanvullende Info & Tips
- Gebruik de overgebleven eiwitten van dit recept om bijvoorbeeld een lekker nagerecht mee te maken!
Heb je dit recept gemaakt?
Tag @SaudadesPT op Instagram en gebruik hashtag #SaudadesdePortugal
Recepten makkelijk bewaren?
Volg @SaudadesPT ook op Pinterest
Laat me vooral weten hoe het gelukt is, vind ik leuk!
Tag Saudades de Portugal op Facebook
Wil je de vrijdagse recepten elke week in je mailbox ontvangen? Schrijf je dan in voor de nieuwsbrief. Wil je een recept printen? Klik dan simpelweg op de print knop boven het recept!
Dit delen:
- Klik om te delen op Facebook (Opent in een nieuw venster) Facebook
- Klik om te delen op X (Opent in een nieuw venster) X
- Klik om op Pinterest te delen (Opent in een nieuw venster) Pinterest
- Klik om te delen op WhatsApp (Opent in een nieuw venster) WhatsApp
- Klik om op LinkedIn te delen (Opent in een nieuw venster) LinkedIn
- Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Opent in een nieuw venster) E-mail
- Klik om af te drukken (Opent in een nieuw venster) Print














Het recept is veranderd nu dubbel zoveel eieren ??
Dat klopt! Naar aanleiding van jouw post op de Facebook pagina (eierkoek plaat). 😉
Ik ga mij er toch niet meer aan wagen,ben bang voor een nieuwe desillusie.
Het lijkt mij een heerlijk recept. Ik zit echter met een overdaad aan limoenen. Kan ik deze ook gebruiken?
Ik zeg doen!