Recept: Biscoitos de Azeite

Ik bedacht me ineens dat we nog nooit koekjes hadden gebakken! Natuurlijk hebben ze in Portugal naast alle taarten, toetjes en andere zoetigheden ook typische koekjes. Deze biscoitos de azeite (olijfolie koekjes) zijn lekker knapperig, neutraal van smaak en heel makkelijk te maken. In plaats van boter wordt er olijfolie gebruikt. Deze koekjes lenen zich uitstekend om in een Galão te dippen.

Biscoitos de Azeite

Biscoitos de Azeite

Recept door Saudades de Portugal
5.0 van 3 Stemmen
Categorie: – KoekjesKeuken: PortugeesMoeilijkheidsgraad: Eenvoudig
Porties

20

porties
Voorbereidingstijd

15

minuten
Kooktijd

15

minuten
Totale tijd

35

minuten
Kookmodus

Houd het scherm ingeschakeld tijdens het koken

Ingrediënten

  • 600 gram bloem

  • 250 gram suiker

  • 250 ml olijfolie

  • 4 eieren

  • 1 theelepeltje droge gist

  • 1 citroen (rasp)

Bereiding

  • Verwarm de oven voor op 180°C graden.
  • Pak een grote beslagkom en breek hier 3 eieren in, klop een beetje los en voeg er de suiker aan toe. Meng/klop dit samen totdat je een smeuïge substantie hebt. Nu kan de rest van de ingrediënten erbij. Houd het laatste ei echter apart, dat komt pas later aan bod. Kneed alles tot een samenhangend deeg en vorm hier kleine balletjes van. Ongeveer ter grootte van een bikkel (knikkeren).
  • Leg de balletjes op een met bakpapier bedekte bakplaat en druk ze iets plat, zodat je een half bolletje overhoudt. Natuurlijk kun je er ook andere leuke vormpjes van maken, zie foto’s. Bestrijk met eigeel (ei vier) en bak ze af in 15 à 20 minuten.
  • Bom apetite!

Wil je de vrijdagse recepten elke week in je mailbox ontvangen? Schrijf je dan in voor de nieuwsbrief. Wil je een recept printen? Klik dan simpelweg op de print knop boven het recept!